Tu jesteś: www.archivia.com.pl -> o nas
 

O nas


Firma
Nasza spółka powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynkowe w zakresie świadczenia usług zarządzania dokumentacją. W 2011 roku zdecydowaliśmy się na przedsięwzięcie pod nazwą Archivia, tak aby móc się podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem i jednocześnie zaoferować Państwu najwyższej jakości usługi z zakresu archiwistyki. Przez cały okres funkcjonowania poszerzaliśmy naszą ofertę, rozwijaliśmy infrastrukturę, a także wzbogacaliśmy doświadczenie, tak aby dążyć do naszego celu jakim jest bycie innowacyjnym liderem rynku usług archiwistycznych w Polsce, do którego pod względem jakości oraz podejścia do Klienta starają się równać konkurenci. Dziś możemy powiedzieć, że również dzięki zaufaniu wielu naszych Klientów jesteśmy w stanie zaproponować wszelkie możliwe rozwiązania w zakresie zarządzania dokumentacją i posiadamy możliwie najszerszą ofertę usług archiwistycznych dostępnych na naszym rynku.

Ludzie
Wszyscy zatrudnieni w firmie Archivia posiadają prawem wymagane wykształcenie określone Rozporządzeniem Ministra Kultury jako specjalistyczne w zakresie archiwistyki. Wskazane w rozporządzeniu wymogi traktujemy jako niezbędne minimum wiedzy i doświadczenia jakim muszą dysponować nasi pracownicy i dlatego u nas w firmie ludzie oprócz wiedzy i doświadczenia w dziedzinie archiwistyki legitymują się również wykształceniem historycznym, prawniczym czy informatycznym. Doświadczenie zdobywaliśmy pracując w archiwach czy składnicach akt jednostek zarówno prywatnych jak i państwowych i samorządowych, pracowaliśmy również w archiwach państwowych zarówno terenowych jak i tych na szczeblu centralnym. Nasi pracownicy posiadają również na swoim koncie publikacje naukowe czy opracowane zespoły archiwalne zatwierdzone przez komisję metodyczną. Dodatkowo zawsze staramy się podchodzić indywidualnie do każdego Klienta odpowiadając na Jego potrzeby w zakresie zarządzania dokumentacją, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że nawet w sytuacji, gdy nie znaleźliście Państwo w naszej ofercie usługi Wam odpowiadającej nasi specjaliści po zapoznaniu się z Państwa potrzebami dobiorą i zaoferują satysfakcjonujące rozwiązania.

Oferta
Obecnie możemy się pochwalić możliwie szeroką ofertą usług archiwistycznych dostępnych na polskim rynku. Posiadamy rozwiązania w dziedzinie zarządzania dokumentacją odpowiadające na potrzeby zarówno jednostek prywatnych jak i państwowych i samorządowych. Dodatkowo w naszej ofercie znajduje sie szeroki asortyment materiałów archiwizacyjnych, akcesoriów do archiwizacji oraz wyposażenia archiwów i składnic akt. Dzięki temu, że sami działamy na rynku archiwistycznym, jesteśmy w stanie na podstawie własnych doświadczeń dobrać i polecić Państwu artykuły najwyższej jakości. Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy Klientom normatywy kancelaryjno-archiwalne w formie powtarzalnego produktu w możliwie najbardziej przystępnej cenie - kilkanaście do kilkudziesięciu razy niższej niż normatywy tworzone na zamówienie. Również jako pierwsi w kraju wprowadziliśmy ofertę dla mikrozasobów do 0,5 metra bieżącego. Pełna automatyzacja i wygoda procesu archiwizacji tak małego zasobu sprawiła, że wiele małych podmiotów również ma szanse powierzyć swoje dokumenty na przechowanie profesjonalnej firmie. Równocześnie jako jedni z pierwszych w Polsce zaproponowaliśmy świadczenie usług historycznych, które obejmują prowadzenie kwerend oraz wyszukiwanie dokumentów w archiwach na potrzeby na przykład tworzenia drzewa genealogicznego czy ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Dziś możemy powiedzieć, że usługi te również cieszą się dużą popularnością w naszym kraju i de facto udało nam się odkryć nową gałąź rynku usług. Oczywiście niemożliwym jest dokładne opisanie oferowanych przez nas usług w kilku zdaniach, toteż serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Składnica i zaplecze technologiczne
Posiadamy niezbędną infrastrukturę do świadczenia wszystkich usług wyszczególnionych w naszej ofercie. Działalność prowadzimy na podstawie wszelkich uzyskanych uprawnień niezbędnych do wykonywania usług archiwistycznych. Nasza infrastruktura regularnie jest kontrolowana przez przedstawiciela stosownych władz samorządowych pod kątem właściwych warunków zabezpieczenia dokumentacji - ostatnia kontrola odbyła się w 2017 roku. Na nasze zaplecze składają się składnica akt służąca przechowywaniu dokumentacji wraz z całokształtem zabezpieczeń służących utrzymaniu stosownych warunków (takich jak temperatura, wilgotność, poziom natężenia światła) dla dokumentów, oraz zabezpieczających dokumentację przed nieuprawnionym dostępem osób niepowołanych. Dysponujemy również niszczarnią z wysokowydajnymi niszczarkami przemysłowymi oraz infrastrukturą służącą szybkiemu skanowaniu powierzonych dokumentów w wysokiej rozdzielczości.

Klienci
W czasie naszej działalności świadczyliśmy usługi dla blisko 1500 podmiotów, byli wśród nich zarówno Klienci z Polski jak i z zagranicy. Pracowaliśmy dla jednostek samorządowych i państwowych tworząc i wdrażając rozwiązania spełniające rygorystyczne wymogi w zakresie postępowania z dokumentacją w tego typu podmiotach. Wśród naszych Klientów są również przedsiębiorstwa prywatne, którym pomagaliśmy rozwiązać problemy związane z narastającym zasobem dokumentacji firmowej. Posiadamy również doświadczenie w zakresie przechowywania i obsługi dokumentacji podmiotów zlikwidowanych. Pracowaliśmy także dla archiwów państwowych, w tym również na szczeblu centralnym. Wreszcie świadczyliśmy usługi dla osób prywatnych jak i kancelarii prawnych poszukujących dokumentów historycznych. Dziś możemy powiedzieć, że działaliśmy praktycznie na każdym segmencie rynku usług archiwistycznych i historycznych i jesteśmy przygotowani do świadczenia usług różnego rodzaju podmiotom. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do licznego grona naszych Klientów.

 

W 2023 ROKU JAKO PIERWSI W POLSCE ZAOFERUJEMY PAŃSTWU MOBILNE ARCHIWA DO KUPNA I NA WYNAJEM. ZAPRASZAMY.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Archivia 2011 l All rights reserved